дауыс беру
-
-
Ерлан Қарин Құрылтай сайлауында дауыс берді
Ол Құрылтай жаңа саяси жүйені қалыптастыруда маңызды рөл атқаратынын атап өтті.
23.08.2026
-
Алматы облысында Құрылтай сайлауы басталды: 683 учаске ашылып, миллионнан астам тұрғын дауыс бере алады
Қазақстанда жаңа бірпалаталы Құрылтайдың алғашқы сайлауы өтуде. Бүгін Алматы облысында 1 042 987 адам өз таңдауын жасай алады, оның ішінде кәмілет жасына толған 14 104 азамат алғаш рет сайлауда дауыс беру құқығына ие болды. Айта кетейік, өңірде таңғы 7:00-ден бастап 683 сайлау учаскесі өз
23.08.2026
-
Алматыда 670 сайлау учаскесі дауыс беруге дайын
Оның 597-сі азаматтардың тіркелген жері бойынша, тағы 73-і уақытша болатын орындарда құрылған.
23.08.2026
-
Бүгін – Құрылтай сайлауына дауыс беру күні
Әр азамат сайлауға қатысып, өз таңдауын жасау арқылы елдің болашағына қатысты азаматтық ұстанымын білдіре алады.
23.08.2026
-
Сингапур, Индонезия және Вьетнамдағы қазақстандықтар Құрылтай сайлауында дауыс беріп жатыр
Жалпы, Құрылтай сайлауы 10 423 сайлау учаскесінде өтуде. Оның ішінде 61 шет мемлекеттегі Қазақстанның дипломатиялық өкілдіктері жанында 79 учаске жұмыс істеп жатыр.
23.08.2026
-
Құрылтай сайлауы Қытайда да басталды
Дауыс беруге Қытай Халық Республикасының аумағында тұратын немесе уақытша жүрген Қазақстан азаматтары қатыса алады.
23.08.2026
-
Құрылтай сайлауы: Малайзияда №423 учаске жұмысын бастады
Бұған дейін екі елдегі отандастарымыз дауыс берді.
23.08.2026
-
Құрылтай сайлауы: Токио мен Сеулдегі қазақстандықтар алғашқылардың бірі болып дауыс берді
ҚР Сыртқы істер министрлігінің мәліметінше, алдымен Сеулдегі №422 сайлау учаскесі, кейін Токиодағы №425 учаске өз жұмысын бастады.
23.08.2026
-
Қазақстанда 170 сайлау учаскесі таңғы сағат 6-да ашылады
Қазақстанда сайлау күні 170 сайлау учаскесі стандартты уақыттан ерте, таңғы сағат 6:00-де жұмысын бастайды. Бұл туралы Орталық сайлау комиссиясының мүшесі Ләззат Сүйіндік брифинг барысында мәлімдеді, деп хабарлайды BAQ.KZ тілшісі.
Оның айтуынша, ерте ашылатын учаскелердің басым бөлігі азаматт
21.08.2026
-
Өңірлер сайлауға дайын: Учаскелер жабдықталып, бюллетеньдер күзетке алынды
Қазақстан өңірлерінде сайлауға дайындық жұмыстары аяқталуға жақын. Облыстар мен республикалық маңызы бар қалалардағы сайлау учаскелері қажетті материалдық-техникалық құралдармен жабдықталып, сайлаушыларды дауыс беру уақыты мен орны туралы хабардар ету жұмыстары жүргізілді, деп хабарлайды BAQ.KZ тілш
21.08.2026
-
Құрылтай сайлауына екі күн қалды: 23 тамызда қалай дауыс беруге болады?
Қазақстанда Құрылтай депутаттарын сайлауға екі күн қалды. Осы жексенбіде қазақстандықтар өз таңдауын жасайды, деп хабарлайды BAQ.KZ тілшісі.
Сайлау учаскесі нешеде ашылады?
Еліміздегі тұңғыш Құрылтай сайлауы 2026 жылдың 23 тамызында өтеді. Бұл саяси науқанда 7 партия бәсекеге түседі. Олар бюллетен
21.08.2026
-
Өткір сұрақтар мен тікелей жауаптар: «Басты дебат – 2026» несімен есте қалды?
«Хабар» Агенттігіне қарасты «24KZ» телеарнасының тікелей эфирінде ел тарихындағы тұңғыш Құрылтай сайлауы қарсаңында саяси партия көшбасшыларының қорытынды теледебаты өтті. Бұл саяси жоба Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының тапсырысымен жүзеге асты.
Бұл жолы пікірсайыс алаңында саяси
20.08.2026
-
ОСК Құрылтай сайлауында қалай дауыс беру керек екенін түсіндірді
ОСК мүшесі әрбір сайлаушы дауысын өзі беретінін айтты. Басқа адам үшін дауыс беруге немесе өз дауысын басқа біреуге беруге жол берілмейді.
18.08.2026
-
Дауыс беруге екі апта қалды: Қазақстандағы сайлауалды науқан қалай өтіп жатыр
Құрылтай сайлауы санаулы күндер ғана қалды. Сайлауға қатысатын партиялар өңірлердегі жұмысын күшейтіп, пікірсайысқа шықты.
13.08.2026
-
Теледебат көрермендерінің басым бөлігі «Әділет» партиясына дауыс берді
Теледебатты «Jibek Joly» телеарнасынан бөлек, Jibek Joly TV және резервтік Jibek Joly News YouTube арналары да көрсетіп жатыр. Көрермендер партия өкілдеріне сұрақтарын экранда көрсетілген WhatsApp нөмірі арқылы жолдай алады.
12.08.2026
-
Құрылтай сайлауы: 10 мыңға жуық қоғамдық байқаушы дауыс беру процесін бақылайды
Қазіргі уақытта еліміздің барлық өңірінде, оның ішінде шалғай аудандарда 10 мыңға жуық қоғамдық байқаушы арнайы даярлықтан өткен.
05.08.2026
-
ЕҚЫҰ, ТМД және ҰҚШҰ өкілдері Құрылтай сайлауын бақылайды
Құрылтай сайлауын бақылауға халықаралық ұйымдар мен шет мемлекеттердің өкілдері келеді. ОСК қанша байқаушыны аккредиттегені белгілі болды.
03.08.2026
-
Құрылтай сайлауындағы бюллетень қандай болады? ОСК түсіндірді
Қазақстанда өтетін Құрылтай сайлауына 12,7 млн бюллетень басып шығарылады.
03.08.2026
-
Сайлау күні басқа қалада болсаңыз, қалай дауыс бере аласыз?
Сайлау күні өз қалаңызда болмайсыз ба? Ондай жағдайда дауыс беру үшін не істеу керектігін және қандай құжат қажет екенін оқыңыз.
03.08.2026
-
Құрылтай сайлауы: Қай өңірде сайлаушы көп, қай өңірде аз?
Құрылтай сайлауы қарсаңында елдегі сайлаушылар саны нақтыланды. Қай өңір көш бастап, қай облыста дауыс беруші ең аз екені белгілі болды.
03.08.2026
Наверх