Бас жаңалықтар
Түркістанда «Балдәурен-2019» балалар байқауы өтті
23 Ақпан 2019, 15:53 599

Түркістанда «Балдәурен-2019» балалар байқауы өтті

Астана, BAQ.KZ. Түркістан қаласындағы Р.Сейтметов атындағы сазды-драма театрында Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында облыстық «Балдаурен-2019» балаларға арналған ән және іс-шара жүргізушілері  байқауы өтті.

Түркістан облысының Мәдениет және тілдерді дамыту басқармасы, облыстық Мәдениет және халық шығармашылығы орталығы тұңғыш рет ұйымдастырған өнер додасының мақсаты - Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында ұлттық кодты насихаттай отырып, дарынды балалар мен жасөспірімдердің шығармашылығына қолдау көрсету,  оларды отансүйгіштікке баулу, ұлттық рухта тәрбиелеу және эстрадалық ән орындау өнерін дамыту, жаңа эстрадалық әндерді халық арасында кеңінен насихаттап жас талант иелерін және облыстағы мәдени іс-шара жүргізушілерін анықтау, республикалық, халықаралық байқауларға қатысуын қамтамасыз ете отырып, оларға қолдау көрсету.

Байқаудың арнайы талаптарына сәйкес өңіріміздің аудан, қаласында өткен аймақаралық іріктеу кезеңіне барлығы 605 үміткер қатысып, ақтық сында  60 үміткер өз аймақтарының намысын қорғады.
Қазылар алқасының шешімімен жеңімпаздар төмендегідей анықталды.

Әншілер үшін 
Кіші топ 7-10 жас
Бас жүлде  Смаил Әділет Ерланұлы Түркістан қаласы 
І орын Халық Ғаламат Ержігітұлы Төлеби ауданы
ІІ орын Калыкулова Шынар Нұрдәулетқызы Сарыағаш ауданы
ІІ орын Құрманбек Шадияр Искандерұлы  Түркістан қаласы
ІІІ орын Үсенбекова Нұрсауле Нурбекқызы Жетісай ауданы
ІІІ орын Бердібек Диана Созақ ауданы

Арнайы жүлде:
Облыстық мәдениет және тілдерді дамыту басқармасының арнайы жүлдесі Нұрлан  Томирис Мейржанқызы Шардара ауданы,
«Патриоттық әнді үздік орындағаны үшін» Жақсылық Айбек Саматұлы Кентау қаласы,
«Балдәурен-2019» - Бектош Аружан Ахрорқызы Отырар ауданы,
«Түркістаным-Тұраным» Әбдібек Ерлан Бағланұлы Сайрам ауданы.

Әншілер үшін
Үлкен топ 11-15 жас

Бас жүлде  Даниал Сейдуалы Сайрам ауданы
І орын Қарабек Азамат Болатұлы Түркістан қаласы
ІІ орын Сатыбалды Нұрасыл Ғалымжанұлы Кентау қаласы
ІІ орын Дінмұхаммед Нысан Бүркитұлы Түлкібас ауданы
ІІІ орын Қадымбет Нұрлыхан Маханбетұлы Бәйдібек ауданы
ІІІ орын Абылайұлы Нұртуған Келес ауданы
ІІІ орын Алихан Мақсат Мақтаарал ауданы

Арнайы жүлде:
Облыстық мәдениет және тілдерді дамыту басқармасының арнайы жүлдесі Қаппар Рахымберді Мұратұлы Арыс қаласы,
«Балдәурен-2019» - Абдыхалық Жанель Төлеби ауданы,
«Мәңгілік ел» Ибрагимов Дінмұхаммед Спартакұлы Қазығұрт ауданы

Іс-шара жүргізушілер үшін    
     
Бас жүлде  Күлбай Ыбрай Айдарұлы Төлеби ауданы
І орын Насырбек Шолпан Нұржанқызы Жетісай ауданы
ІІ орын Меденбаев Ғалымжан Мақтаарал ауданы
ІІ орын Жақсыбек Аяулым Нұрмаханқызы Отырар ауданы
ІІІ орын Спабек Ару Саматқызы Түлкібас ауданы
ІІІ орын Қази Имамаддин Аллуаддинұлы Түркістан қаласы

Арнайы жүлде:
Облыстық мәдениет және тілдерді дамыту басқармасының арнайы жүлдесі Қораш Ұлжан Әуезқызы Бәйдібек ауданы
«Шешен  - сөздің шебері» Шаншар Мирас Арыс қаласы
«Көрермен көзайымы» Тоғанбаева Ақдидар Келес ауданы

Сізден жаңалық